THE BEST SIDE OF DOğAL TAşLAR

The best Side of doğal taşlar

The best Side of doğal taşlar

Blog Article

“Gerçekliğin taşı” olarak bilinen Amazonit’in kişinin kendi gerçekliğini ifade etmesini desteklerken denge ve şans getirdiğine, ruha sakinlik verdiğine inanılır.

Doğal taş satın almak için Online sitemizi tercih edebilirsiniz. Mitr içerisinden bir tıkla istediğiniz doğal taş ayağınıza kadar gelir.

Şifalı doğal taşlar bazı özellikleri yönüyle sağlığa yararlıdır ama tıbbın alternatifi değildir. Hiçbir doğal taş bir ilacın eş değeri olamaz ama insan üzerindeki psikoterapik etkisi de biliniyor.

Doğal taş temizleme işlemleri kişiler tarafından oldukça fazla gündeme gelmektedir. Doğal taşlar sertlik bakımından farklılık gösterir. Elmas gibi çAlright sert elmaslar dışında çoğu kırılgan ve kırılgandır. Katmanlı ve agregalı taşlar çatlayabilir ve selenit gibi taşlar suyla temas ettiğinde eriyebilir.

Doğal taş oluşumu milyonlarca yıl öncesinde olmuştur. Basınç ve ısının etkisiyle oluşan doğal taşlar, tarihte bilinen en eski yapı malzemeleri olma özelliğini de taşımaktadır. Doğal taş oluşumu metamorfizma olarak açıklanır. Mineraller genellikle birbirlerinin altında hareket eder ve tektonik plakalar tarafından büyük basınç ve ısı altında bir araya gelir.

Her biri zihin, beden ve ruhsal olarak iyileştirici yeteneklere sahip farklı doğal taşlar vardır. Pozitif enerji akışını sağlayan ve bizi negatif enerjiden kurtarmaya yarayan doğal taşlar ve faydaları sizler için inceledik

Özellikleri: Yeşil renginden dolayı doğal taşlar içinde zeytin taşı diye de adlandırılır. Kızıldeniz’deki Zebercet Adası’nda çıkarıldığı için bu advertisementı almıştır. Avrupa’da ise zenginlik veren anlamında peridot ismiyle anılır. Enerjisi en yüksek taşlardan biridir.

Zor dönemlerde kişinin direncini ve sabrını artırdığına inanılan Kar Taneli Obsidiyen kişinin dikkatini iç dünyasına vermesini sağlayarak büyüme ve gelişmeyi destekler.

Kişinin kendi potansiyelini fark etmesini sağlayarak fikirlerinin akışını teşvik eder. Bu taşın bulunduğu ortamdaki kişiyi tehlikelere karşı koruyacağına da inanılır. Solar pleksus ve sakral çakrayla uyumlanır. Pirit taşı, Aslan burcunun taşıdır. Fakat dileyen herkes bu taşı kullanabilir.

Farklı renklere ve titreşimlere sahip bu doğal taşların hayatınıza nasıl sakinleştirici ve barışçıl enerjiler getirebileceğini ve ayrıca aşk hayatınızda, kariyerinizde ve kişisel gelişiminizde zorlukların üstesinden gelmenizde nasıl gardenımcı olabileceklerini hep birlikte inceleyeceğiz.

Zihnin ve ifadenin uyumlamasını böylece kişinin kendini olduğu gibi ifade etmesini destekleyen Lapis Lazuli, doğal taşlar aynı zamanda sezgileri güçlendirir ve kişinin kendini keşif yolculuğunda rehberlik eder. 

Öncelikle bir kağıt kalem alın ve yaşadvertığınız sorunları tek tek yazın. Daha sonra bu sorun hangi çakrayla ilgili sorusuna bir yanıt bulmamız gerekiyor.

Solar Plexus çakrası advertı itibariyle bizim “Ruhumuzun Evi”dir. Burası bizim parmak izi gibi kimliğimizin var olduğu ve içimizdeki yıldız tozunu barındıran, onu keşfedeceğimiz yerdir.

Doğal taşlar ve faydaları nelerdir? Bilinen tüm özellikleri ve oluşumlarıyla doğal taşlar ve faydalarını aşağıdaki rehberimizden inceleyebilirsiniz.

Report this page